Az ÁSZ közleménye szerint Domokos László a rendezvényen kijelentette, nem elég elkölteni a pénzt, tudni kell számolni, tervezni, valamint felismerni és kezelni a kockázatokat. A pénzügyi ismeretek hatása kedvező az egyénre, az államra és a pénzügyi intézményekre egyaránt, hiszen segítenek elkerülni a kockázatos döntéseket, így az ország helyzete is stabilabb – tette hozzá.
Aggasztónak nevezte ugyanakkor a tervezés és az előrelátás hiányát és minden kölcsönigénylés előtt hat hónapnyi – a várható törlesztő részlettel azonos mértékű – takarékoskodást ajánlott, mivel így megtudható, hogy gondot jelenthet-e a visszafizetés. Szorgalmazta továbbá
a takarékosság és az előrelátó szemlélet beépítését a közgondolkodásba, valamint azt, hogy minden család legalább három havi megtakarítással rendelkezzen.
Erre jelenleg a lakosság 60 százaléka lenne képes – tette hozzá.
Domokos László az OECD 2010-ben és 2015-ben elvégzett kutatásait felidézve megjegyezte, hogy a két felmérés között nőtt a lakossági megtakarítással rendelkezők aránya. Ismertette emellett a Econventio Kerekasztal Közhasznú Egyesület tavalyi felmérését, amelyből kiderül, hogy
a középiskolások 73,3 százaléka rendelkezik megtakarítással, 78,6 százalékuknak vannak jövőbe mutató tervei és 90 százalékuk tartja fontosnak a pénzügyi tervezést.
Fölhívta a figyelmet a Közpénzek közérthetően című sorozatra is, amely az ÁSZ hírportálon érhető el.
Az ÁSZ elkötelezett a lakosság pénzügyi tudatosságának fejlesztése mellett, ezért az elmúlt években jelentős erőfeszítéseket tett a pénzügyi ismeretek széles körű bővítése érdekében – olvasható a közleményben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.