BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csak az OTP zárta jól a tőzsdei hetet

Növekvő forgalomban csökkent a BUX a héten, a Richter és a Telekom papírjai is gyengültek.

Növekvő forgalomban csökkent a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 43 704,85 ponton zárt pénteken, 349,10 ponttal, 0,79 százalékkal alacsonyabban az előző heti záróértékénél.

A részvénypiac heti forgalma meghaladta a 66,07 milliárd forintot az előző heti 61,62 milliárd forint után,

a vezető részvények az OTP kivételével gyengültek.

A Budapesti Értéktőzsdén pénteken rövidített kereskedési nap volt, mert a régió tőzsdéi új kereskedési rendszerre állnak át. December 2-án a BÉT azonnali piacán a jelenlegi Xetra Classic kereskedési rendszert felváltja a Xetra T7 rendszer, amely – a Xetra Classichoz hasonlóan – a német tőzsde által fejlesztett és használt szoftver. Ezzel a régió több más tőzsdéjéhez – bécsi tőzsde, prágai tőzsde, zágrábi tőzsde, ljubljanai tőzsde – hasonlóan egy modernebb infrastruktúrára áll át a BÉT.

Az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójában kiemelte, hogy előrelépés történt a Mol-INA konfliktusban. Az INA vezetőségének jóváhagyásával megkezdődhet a vállalat átvilágítási folyamata. Tomislav Coric horvát energiaügyi miniszter korábban úgy nyilatkozott, hogy 2020 első negyedévében szeretnének tárgyalóasztalhoz ülni a Mol vezetőivel. A Mol közel 1,8 milliárd dollárért vásárolta a 49 százalékos tulajdont, amelyért most 1,5-2 milliárd dollárt szeretne kapni.

A Mol a héten bejelentette, hogy az ING-vel megkötött adás-vételi szerződés értelmében az olajtársaság 3,3 millió darab saját részvényt értékesít az ING-nek.

A Mol továbbá amerikai vételi opció jogosultjává vált 39,2 millió darab Mol-részvény vonatkozásában 8,97 eurós kötési árfolyamon, míg az ING ugyanilyen feltételek mellett európai típusú eladási opció jogosultjává vált.

Fotó: VG / Móricz-Sabján Simon

Újabb paksi szerződést nyert el az Opus: a csoporthoz tartozó Mészáros és Mészáros Kft. nyerte el a vízközművek átalakításának feladatát a paksi atomerő bővítésével kapcsolatban. A projekt értéke 3,2 milliárd forint, várhatóan november végén vagy december elején fogják véglegesíteni a szerződést.

Japánban a Richter licenc partnere, a Mochida Pharmaceutical bevezette a japán piacra a magyar gyógyszergyár bioszimiláris teriparatride készítményét, miután szeptemberben a Mochida forgalomba hozatali engedélyt kapott a termékre.

Ingatlant adott el a Magyar Telekom.

A társaság megállapodást írt alá a budapesti Telekom Park irodaépületének értékesítéséről. A tranzakció a tervek szerint nagyságrendileg 3,7 milliárd forint készpénzbevételt eredményez, a pénzügyi zárás 2020 első negyedévében várható.

Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója 20 630 darab OTP-részvényre szóló vételi opciót hívott le, 10 413 forintos kötési árfolyamon – írja heti összefoglalójában az Equilor.

  • Az OTP minimálisan, 0,07 százalékkal erősödött a héten, pénteki záróára 14 290 forint volt, heti forgalma meghaladta a 30,8 milliárd forintot.
  • A Richter árfolyama 2,27 százalékot esett, pénteken a papír a kereskedést 5815 forinton fejezte be, heti forgalma 14,6 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 0,34 százalékkal mérséklődött a héten, pénteken 440 forinton zárt, heti forgalma több mint 936 millió forint volt.
  • A Mol papírjainak ára 1,34 százalékkal csökkent a héten, pénteken 2934 forinton zárt, heti forgalma 11,79 milliárd forintot tett ki.
  • A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3964,71 ponton zárt pénteken, az előző héthez képest 19,19 ponttal, 0,48 százalékkal alacsonyabban.
  • Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.