Frankfurt kivételével csökkenéssel zártak hétfőn a vezető nyugat-európai tőzsdék. A hangulatot ismét rontotta az amerikai-kínai feszültségek éleződése és az új koronavírussal megfertőződöttek számának gyors emelkedése.
mínuszban fejezte be a kereskedést.
esett az irányadó tőzsdemutató.
A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,21 százalékos, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,27 százalékos, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,24 százalékos mínuszban zárt.
A BUX mínuszban fejezte be a kereskedést.
A nap vesztesei az utazással és szabadidő eltöltéssel kapcsolatos vállalatok voltak annak nyomán, hogy Nagy-Britanniában a hétvégén azonnali hatállyal elrendelték, hogy a Spanyolországból érkezők két hétre karanténba kerüljenek a fertőzöttek számának megugrása miatt. A szektor alindexe 3,3 százalékkal esett.
A légitársaságok közül a Ryanair árfolyama majdnem 4 százalékkal csökkent, az easyjet és a British Airways anyavállalata, az IAG pedig nagyjából 8 százalékos mínuszban zárt, míg a Lufthansa 5 százalékot veszített értékéből. A luxushajókat üzemeltető Carnivalal árfolyama több mint 8 százalékkal csökkent.
New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,13 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója 0,14 százalékos, az S&P 500-as index pedig 0,43 százalékos pluszban állt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.
Az októberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,80 százalékos mínuszban, 42,99 dolláron, a szeptemberi szállítású WTI pedig 1,62 százalékos veszteségben, 40,62 dolláron forgott kora este.
Az arany ára történelmi csúcsra emelkedett az amerikai-kínai kapcsolatok romlása, a dollár gyengülése és a rendkívül alacsony kamatok együttes hatására.
A válságok idején biztonságos menedéknek számító nemesfém unciánkénti ára az azonnali jegyzésekben 2,01 százalékkal, 1939,38 dollárra nőtt, az augusztusi szállítású aranyé pedig 1,93 százalékkal 1934,05 dollárra kúszott fel a New York-i árupiacon.
Napi csúcsán 1941,65 dolláron forgott az arany az augusztusi határidős jegyzésekben.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1756 dollárt adtak, 0,88 százalékkal erősödött az euró.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.