Gyenge kezdés után veszteséggel fejezték be a keddi kereskedést az európai értékpapírpiacok:
A még nem hivatalos záróadatok alapján
indexcsökkenéssel zárt a tőzsde.
A BUX mínuszban zárta a kereskedést.
A tőzsdék nem kaptak biztató makrogazdasági jelzéseket kedden. Az Európai Bizottság nyári időközi gazdasági előrejelzése szerint az euróövezet gazdasága a tavasszal becsült, rekordmértékű 7,75 százalékhoz képest idén 8,7 százalékkal fog zsugorodni, majd 2021-ben a korábban jelzett 6,5 százalék helyett 6,1 százalékos növekedést érhet el. Az unió egészét tekintve pedig a gazdasági teljesítmény 2020-ban a tavaszi, 7,5 százalékos előrejelzéshez képest jóval nagyobb mértékben, 8,3 százalékkal csökken, 2021-ben pedig a korábban becsült 6 százalék helyett legfeljebb 5,8 százalékkal tud majd bővülni.
A német ipari termelés sem növekedett a vártnak megfelelő mértékben: a Destatis német szövetségi statisztikai hivatal jelentése alapján májusban 7,8 százalékkal nőtt az előző hónaphoz képest az elemzők által várt 10 százalék helyett. Áprilisban 17,5 százalékkal esett vissza a német ipari termelés.
Az olajár kedden a fertőzések számának növekedése miatt, a gazdasági növekedés lassulásától tartva kezdetben csökkent, majd a termeléskorlátozások adatainak köszönhetően ismét emelkedett. A Brent ára az európai kereskedési idő végén 0,56 százalékkal állt magasabban hordónként 43,34 dolláron, a WTI pedig 0,34 százalékkal 40,77 dollárra emelkedett. Az olajárak emelkedését egyaránt támogatja az amerikai nyersolajkészletek vártnál nagyobb múlt heti csökkenése, valamint az OPEC+ termeléscsökkentés melletti elkötelezettsége.
Az eurót 0,11 százalékkal gyengébben, 1,1295 dolláron jegyzik, az arany spot ára 0,58 százalékkal unciánként 1794,52 dollárra csökkent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.