Gyakorlatias, megvalósítható programot, az „ultimátumpolitika”, a nagyotmondás helyett a párbeszédre, nyitottságra, hitelességre építő SZDSZ-t ígért Fodor Gábor a rá szavazóknak az SZDSZ tisztújításán. Hogy ez a gyakorlatban mit jelent majd, még nem tudni. Az egy évvel ezelőttihez hasonlatosan most is szinte a véletlenen múló helycsere után sincs könynyebb helyzetben a liberális párt. A szavazati arányokból is egyértelműen látszó megosztottságon kellene valahogy úrrá lenni most éppen Fodor Gábornak, akinek elődjéhez hasonlóan szintén nem lesz erre sok ideje: az egy év múlva esedékes uniós parlamenti választásokon már mérhető eredményt kellene felmutatnia. A liberális politika újbóli meghatározása sem lesz könnyű, mert bár Kóka János csak a gazdaságpolitikára összpontosított, legyőzője programja most még kézzelfoghatatlan, s ha van is, nem tudni, a belső erőviszonyok milyen irányban alakítják majd.
Fodor beszédében nem zárta ki az előre hozott választások lehetőségét sem, egyelőre ezzel komolyan nem számol senki sem az MSZP-ben, sem az SZDSZ-ben, ahogy azzal sem, hogy valamiféle új mozgástér keletkezne a kisebbségi kormány és a „konstruktív ellenzéki” szerepre készülő liberálisok együttműködésében. Bár az MSZP-nek lehet, hogy valamelyest jobban jött az „együgyű”, adóra fókuszáló, ezért kiszámíthatóbb Kóka, mint az egyelőre mondanivalójában is valamiféle belső ellentmondást mutató Fodor. TE
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.