Könnyű lenne számon kérni a kormányon, hogy a szociális dolgozók által követelt 20 százalékos béremelésére sajnál 9 milliárdot, miközben ennek a többszörösét költi stadion- és sportpályaépítésre. De az igazság az, hogy a kormányok vagy arra áldoznak, ami anyagi vagy politikai haszonnal kecsegtet, vagy arra, amire rákényszerítik őket.
Majdnem két évvel ezelőtt a sajtó heteken át csócsálta azt a kijelentést, amely szerint „ma Magyarországon jól meg lehet élni havi 47 ezer forintból”. Az a tény viszont egyszerűen nem üti meg a közvélemény ingerküszöbét, miszerint 2013-ben is vannak ebben az országban, akiknek az ominózus 47 ezernél alig több, egészen pontosan nettó 74278 forint a havi nettó fizetésük. Rendes, bejelentett, 8 órás munkáért.
A szociális dolgozók az egész közszférában az egyedüliek, akiket ennyire alul mernek fizetni. Talán mert hiába vannak 145 ezren, épp oly láthatatlanok, ezért az érdekérvényesítő képességük épp olyan gyenge, mint a gondjaikra bízott százezrek jelentős részének: a napjaikat idősotthonok falai között pergető öregeknek, az akár születésüktől halálukig pszichiátriai intézetekben vegetáló súlyos szellemi és/vagy testi fogyatékosoknak, vagy a mindinkább a többség életterén kívülre kényszerített hajléktalanoknak.
A karitatív szervezetek, elkötelezett közemberek ételosztó, pénz- és ruhagyűjtő akciója, önzetlen munkálkodása nyomán mindannyiunk lelkiismerete megnyugodhatott az elmúlt években. A fővárosi hajléktalanrendelet szinte totális elfogadottsága azonban nem hagyott kétséget a felől, mit is gondol a (még) egészséges, ép és viszonylagos jólétben élő többség e társadalmi csoportokról: gondoskodunk rólatok, de maradjatok láthatatlanok. Márpedig társadalmi támogatás nélkül nem csak a gondozottak, de félő, hogy a gondozók sem számíthatnak túl sok jóra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.