Gyurcsány világossá tette, hogy a magyar terv az üzemanyag jövedékiadó-tartalmának az unió minimumszintje alá csökkentésére akkor lenne elképzelhető, ha ebben a többi huszonhat tagállam is egyetértene. Ám nem ez a helyzet. Lehetséges viszont (tagállami hatáskörben) az úgynevezett "Robin Hood-adó" bevezetése, vagyis az olajcégek extraprofitjának különadóztatása. - Ezt az adórendszer megújítása kapcsán, a következő hónapokban érdemes felvetni - idézi a Népszabadság Gyurcsány szavait, aki szerint létjogosultsága van a Tobin-adó egyébként tizenöt éves tervének is. Ez a spekulációs célú tőkemozgásokat adóztatná, mint mondta, "a globalizáció vadhajtásainak levágására".
Gyurcsány korainak nevezte azt a felvetést, hogy Magyarország szorgalmazza-e földpiaca mielőbbi megnyitását (amelyre hét év mentességet kapott az EU-tól). Hazánk viszont hét másik kelet-európai tagállammal egyetemben közös levélben sürgeti, hogy a közös agrárpolitika átalakításának jegyében vizsgálják felül az újak agrártermelőit továbbra is sújtó támogatási különbségeket.
A kormányfő elmondása szerint régen kapott annyi gratulációt, mint most, az Európai Innovációs Technológiai Intézet budai színhelyéről és a Mercedes-gyárról szóló döntések után.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.