Tatár Gergely, a Magyar Póker Szövetség elnöke szerint az elfogadott törvénymódosítás elleni tiltakozásul demonstrációt szervez a szövetség jövő kedden, azaz december 22-én, 14 órakor a Ferenciek terén, az aluljáróban, ahol rögtönzött pókerversenyt is tartanak.
A Magyar Póker Szövetség vezetője szerint az elfogadott új jogszabály módosítás csak látszólag könnyíti meg - liberalizálja - a pókerversenyek szervezését. Annak valódi célja az, hogy visszaterelje a játékosokat a kaszinókban található pókerasztalokhoz.
Ennek egyik jele - említette példaként Tatár Gergely -, hogy a nevezési díjat 50 ezer forintban maximálta a törvény, és korlátozta a játékhelyek, azaz az asztalok számát is 10 darabban.
Ezért - azaz a törvényben rögzített korlátozás miatt - a Magyar Póker Szövetség szerint Magyarországon nem lehet jelentős nemzetközi versenyeket szervezni. Így ezek elkerülik az országot, holott ezek a versenyek ugyanolyan ismertséget biztosítanának Magyarország számára, mint a Forma-1.
Ez szerinte nem piac-konform szabályozás, megfojtja a kaszinókon kívüli pókeréletet Magyarországon. Ez pedig senkinek nem jó, mert a játékszervező nem tud gazdaságosan versenyeket szervezni, a játékos nem válogathat a játék lehetőségek között az állam pedig nem kapja meg az elmaradt bevételek utáni adót - mondta.
A szövetség javaslata az volt, hogy vezessenek be tételes adót - mint például Szlovákiában, ahol 500 euró, vagyis 125-140 ezer forint évente és asztalonként az adó mértéke -, amely 400-500 kártyaasztal működtetését tenné lehetővé a pókerkártya-termekben. Ez mintegy ezer embernek biztosítana munkalehetőséget. Természetesen a vállalkozások az asztalok díja mellett a szokásos vállalkozásokat terhelő adókat is fizetnék az államnak.
A szakember jelezte: a póker nem hagyományos szerencsejáték, mivel a szervezők jutalékért szervezik és bonyolítják le a versenyeket. A szervező ugyanis nem vesz részt a játék folyamatában.
Magyarországon jelenleg mintegy 160 bejegyzett pókeregyesület, -klub működik, és az elnök számítása szerint mintegy 300-400 helyen szerveznek versenyeket. Az úgynevezett élő játékosok száma mintegy 40 ezerre tehető az országban, az online, azaz az interneten játszókkal együtt, összesen mintegy 200 ezren pókerezhetnek az országban. A pókerjátékban forgó összegekről pontos felmérések nincsenek ám azt a pókerszövetség elnöke többmilliárd forintra becsüli.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.