Új szabályokkal szigorítaná az online tartalmak létrejöttét és megosztását a kínai kommunista állam - a szabályok így minden hírrel foglalkozó blogra, közösségi oldalra és appra is vonatkoznak. A hírközlő site-oknak, fórumoknak vagy éppen streameknek engedélyt kell szerezniük a kormánytól ahhoz, hogy magáról a kormányról, a gazdaságról, a hadseregről vagy a külpolitikáról közöljenek hírt. Ugyanakkor a társadalmi kérdésekről szóló információkat sem oszthatják meg olyan könnyen, mivel a közvéleményt korrekten kell tájékoztatni – véli a kormány.
Nem ismeretlen a netes szigor az ázsiai országban, hiszen speciális eszköz nélkül sem a Facebook, sem a Twitter nem érhető el, így ezek a site-ok továbbra sem jelentenek egérutat a felhasználóknak. A nyáron életbe lépő szabályozás azt is kiköti, hogy csak azok a szerkesztőségek jelentethetnek meg saját tartalmat, melyek állami támogatásban is részesülnek. A kínai netes lapokba kizárólag olyan külföldi befektetők szállhatnak be, amelyeket nemzetbiztonsági átvilágítás során rendben találnak.
A szabályzat azt is kiköti, hogy az online felületek munkatársai továbbá kötelesek kormányzati képzésen is részt venni, ahol állami akkreditációt kell szerezniük. Azok a hírszolgáltatók, amelyek az árral szemben úsznak, nagyjából 30 ezer jüan (körülbelül 1 millió 240 ezer forintnyi) bírságra számíthatnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.