A képviselő a Twitteren elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szigetországban élő uniós állampolgároknak azt ígérték, semmi nem fog változni, ehhez képest azonban a brit kormánynak kéttucatnyi paragrafusban kell részleteznie a tervezett választásokat. Hangsúlyozta, a tárgyalások „kínzóan lassan” haladnak, és lényeges ügyek várnak még megoldásra, hogy garantálni lehessen az „egyenlő és tisztességes bánásmódot”, a London által jelenleg kínált biztosítékok ugyanis közel sem elegendőek.
Theresa May brit kormányfő nemrég kijelentette, hogy a felek már közel vannak a megállapodáshoz, kedden pedig arról számolt be, hogy az Egyesült Királyságban élő uniós állampolgárok nagy többsége a 2019-es kilépés után is maradhat.
„Nem fogadjuk el azokat a jelentéseket, amelyek szerint már közel az egyezmény véglegesítése az állampolgári jogokról” – szögezte le erre reagálva Verhofstadt.
Ugyancsak szerdán megkezdődött az EU-brit kereskedelmi tárgyalások „belső előkészítése” a bennmaradó tagországok képviselői között. Erről a „huszonhetek” vezetői állapodtak meg októberben, hogy ha sikerül haladást elérni a kiválás főbb kérdéseiben, akkor a lehető leghamarabb megkezdődhessen a jövőbeli kapcsolatrendszerről szóló következő tárgyalási szakasz.
A „huszonhetek” vezetői a decemberi EU-csúcson döntenek arról, hogy történt-e már elegendő előrelépés a második tárgyalási szakaszra való továbblépéshez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.