Theresa May brit miniszterelnök szerint Brexit feltételrendszeréről szóló megállapodás ellenzőinek feladata lenne, hogy más megoldásokat javasoljanak, ha a jelenlegi egyezményt nem tudják elfogadni.
A miniszterelnök a BBC vasárnapi politikai magazinműsorában kijelentette:
a Brexit-megállapodás bírálói közül eddig senki nem állt elő alternatív javaslatokkal.
Megerősítette, hogy a megállapodásról szóló, decemberről elhalasztott alsóházi szavazást január közepén mindenképpen megtartják.
Theresa May hangsúlyozta:
ha az alsóházi képviselők ezen a voksoláson elvetik az Európai Unióval kötött egyezményt, senki nem tudja megmondani, hogy onnantól mi történne, az ország feltérképezetlen területentalálná magát.
A brit nagyvállalati szektor vezetőinek jelentős többsége igen borúlátó módon ítéli meg a gazdaság kilátásait a brit EU-tagság megszűnése utáni időszakra. A Captains of Industry felmérésbe bevont nagyvállalatok vezetőinek
74 százaléka tart a brit gazdaság általános állapotának hanyatlásától a következő tizenkét hónapban, és csak 8 százalékuk számít javulásra.
Korábban Liam Fox külkereskedelmi miniszter közölte: ha a parlament januárban nem fogadja el a Brexit feltételeit, akkor nem sokkal haladná meg az 50 százalékot annak az esélye, hogy márciusban Nagy-Britannia valóban kilép az unióból.
A kilépési megállapodásról a londoni alsóháznak az eredeti menetrend alapján december 11-én kellett volna szavaznia, de Theresa May
január harmadik hetére halasztotta a voksolást,
éppen azért, mert a határellenőrzés elkerülésére szolgáló megoldás feletti súlyos nézeteltérések miatt reménytelen lett volna a Brexit-egyezmény elfogadtatása.
A globális pénzügyi válság óta eltelt évtized legrosszabb teljesítményével zárta az évet a londoni értéktőzsde.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.