Bár sem a makrogazdasági stabilizációs intézkedések, sem a nemzetközi pénzpiaci turbulenciák nem kedveznek kimondottan a háztartási hitelpiacnak, június végéig a bankok aktivitása mind a lakás-, mind a fogyasztásihitel-szegmensben tovább erősödött. Igaz, utóbbi kategóriában a hitelezési hajlandóság termékenként eltérően alakult. Míg a szabad felhasználású jelzálogkölcsönnél a bankok fele erősödésről számolt be, a fedezetlen fogyasztási hiteleknél már nem volt ilyen nagy a lelkesedés.
A jelzálogpiaci válság a magyar piacra is begyűrűzött. A forrásköltségek növekedését azonban a piaci szereplők nem tudták teljes mértékben áthárítani az ügyfeleikre, így a forrásköltség és a hitelkamat közötti különbség csökkent. A lakáshiteleknél például három banknál mérséklődött és csak egynél emelkedett a kamatkülönbözet. Az igyekezet ellenére a lakáskölcsönök piacán csökkent a kereslet, de visszaesést tapasztaltak a szereplők a gépjármű- és az áruhiteleknél, valamint a hitelkártyáknál is. A jelzálog-fedezetű fogyasztási kölcsönökre viszont fokozódott az igény.
Sokan kihasználták a második negyedévben a forint erősödését, és előtörlesztették devizahiteleiket. Gyarapodott azonban azok száma is, akik még a rendes törlesztőrészleteket sem tudták fizetni. A hitelportfóliók romlása elsősorban a jelzálog-, a személyi és a gépjárműhiteleknél jelentkezett. A jövőt illetően a hitelkártyákkal kapcsolatban is pesszimisták a bankok: a második fél évre 40 százalékuk a portfólió romlására számít. A vállalati hitelpiacon nem nőtt a hitelezési hajlandóság, sőt, az MKB kifejezetten az aktivitás visszafogásáról számolt be. Az MNB felmérése szerint különösen a kis-, mikro- és középvállalati szegmens talál egyre nehezebben finanszírozóra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.