BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagyot esett a Dow Jones

Tegnap jó ürügy volt az eladásokra a várakozásoknál jobb munkanélküliségi adat az USA-ban. Ez ráadásul egy negatívabb piaci hangulat közepette érkezett, és azonnal a mennyiségi lazítás kivezetésére asszociáltak a befektetők. Így a 30 napos mozgóátlag tegnapelőtti áttörését követően jó nagyot tudott esni a Dow Jones ipari átlagindex, és megérkezett a 100 napos mozgóátlagra, amely legutóbb június végén megfordította az árfolyammozgást. Erre most is jó esély van, hiszen a dinamikus indikátor lassan a semleges zónába ért, írják az Erste elemzői.

A DAX továbbra is a 20 és 30 napos mozgóátlag fölött van, míg bizonyos technikai értelemben éppen korrigál. Vagyis továbbra is jól viselkedik a negatív hangulat ellenére, ami továbbra is nyomást gyakorol az árfolyamra. A BUX megindult lefelé a 20 napos mozgóátlagról (átjáró ház lett), s közelíti a lokális minimumot. Ezt a mozgást elsősorban az OTP csökkenése motiválta. Ma pedig az elmúlt napok jelentős csökkenése után egy kis korrekció jöhet.

USA:

- A Dow index 1,5 százalékot, a Nasdaq 1,7 százalékot, a S&P 1,45 százalékot csökkent a tegnapi kereskedés során.
- A vártnál jobbak lettek az amerikai munkaerő piaci adatok, ami ismét felélesztette az eszközvásárlással kapcsolatos spekulációkat, és megint ellentmondásos helyzet alakult ki a piacon, vagyis a jó adat félelmet és csökkenést váltott ki.
- A friss munkanélküli segélykérelmek száma a várt 335 ezer helyett 320 ezerre csökkent a múltkori 335 ezres adatot követően. A munkanélküli segélyért fordulók teljes létszáma is a vártnál jobb lett, az előre jelzett 3 millió helyett 2,969 millió fő.
- A júliusi évesített infláció a vártnak megfelelően 2,0 százalék lett.
- Az ipari termelés nem hozta a hó/hó alapon várt 0,3 százalékos bővülést, helyette csak stagnálást tudott felmutatni.
- A philadelphia Fed index nagyot zuhant, értéke 19,8-ról 9,3-ra csökkent szemben a várt 15,0-ös értékkel.
- Ma 14:30-kor ingatlanpiaci adatok érkeznek a tengerentúlról.

Európa:

- Gyengén teljesítettek az európai piacok is. A DAX 0,75 százalékot, a CAC 40 0,5 százalékot, a FTSE 100 1,6 százalékot csökkent.
- Ma 11.00-kor publikálják a fogyasztói árindexet az eurózónában.

Olaj, arany:

- A növekvő geopolitikai feszültségek miatt mind a WTI, mind az arany ára jelentősen nőtt tegnap. A WTI 107,5, míg az arany 1.365 dolláron is állt a ma reggeli kereskedésben. Az egyiptomi események miatt a világ olajpiacai aggódnak az ellátási problémák miatt, míg az aranyra jól hatott az a jelentés, mely szerint az indiai és a kínai aranykereslet soha nem látott szintre emelkedett.

Devizák:

- A forint a délutáni órákban egészen 299,9-ig emelkedett, azonban a 300 közeli szintről ismételten lefelé fordult az árfolyam és ma reggel már megint 298,5 környékén kereskednek a devizapárral.
- Napon belül kétszer is hirtelen irányt váltott az EUR/USD, azonban összességében emelkedés volt tapasztalható, az árfolyam 1,3255-ről 1,3347-re emelkedett. A vártnál jobb munkanélküliségi adatok hatására először csökkenés volt megfigyelhető az árfolyamban, azonban 7 órakor erőteljes irányváltás következett be.

Távol-Kelet:

- Az amerikai negatív hangulat Ázsiára is áterjedt. A Hang Seng 0,4 százalékot, a Nikkei 0,8 százalékot esett, miközben a Shangahi index sokáig függetleníteni tudta magát a nemzetközi trendektől és a kereskedés nagy részében a pozitív tartományban tartózkodott, végül nulla elmozdulás környékén zárta a hét utolsó kereskedési napját.

Határidős piacok: A határidős indexek vegyes képet mutattak ma reggel.

Vállalati hírek

- Az általunk várt 2,1 milliárdos veszteség helyett 3 milliárd forintos veszteséget publikált az FHB tegnap piaczárást követően. A vártnál gyengébb eredmény oka, hogy közel 1 milliárd forintos veszteség keletkezett a 112 millió eurós alárendelt kölcsöntőke újraértékelése során. A vártnál magasabb veszteség negatív meglepetés, de az üzletmenet némi stabilitást mutat. A fő probléma a csökkenő hitelállomány és a relatíve alacsony NPL fedezettség. Meglátásunk szerint a fordulat még távol van. A vártnál rosszabb eredmény ellenére csak limitált árfolyamhatásra számítunk, mivel számos egyszeri negatív tétel járult hozzá a gyenge eredményhez.

- Tegnap piaczárás után jelentett a PannErgy. Az általunk várt veszteségnél nagyobb mínuszt könyvelt el a társaság. Az I. félévben még mindig kevés bevétel csordogált a geotermikus projektekből (Szentlőrinc: 41 millió forint, Miskolc: 10 millió forint, Berekfürdő: 17 millió forint). A bevétel nagyobb része (287 millió forint) továbbra is az ingatlanokhoz és egyéb eszközökhöz köthető. A cég a fűtési szezonon kívüli időszakban mintegy 10.000 GJ hőértékesítéssel számol havonta Miskolcon. A miskolci projekt indítása kapcsán 50 millió forintos egyszeri tételt könyvelt el a társaság, ami tovább rontotta az üzemi eredményt. A pénzügyi tételeken ugyanakkor kis nyereséget ért el a vállalat. Újabb projekteken dolgozik a cég Gödöllőn és Győrben, részletek azonban egyelőre nem ismertek. Kistokajban pedig a hulladékhőre építenek üvegház projektet. Bár az eredmény a vártnál kissé rosszabb lett, a befektetők alapvetően a miskolci projekt eredményeire számítanak. A cég a IV. negyedévben lehet újra nyereséges. Árfolyamhatásra nem számítunk.

- Ma zárás után teszi közzé II. negyedéves eredményét az ANY Biztonsági Nyomda.

- Az OTP 2013. augusztus 15-én 15.609 darab törzsrészvényt értékesített javadalmazási politikája keretében, így a bank saját tulajdonában lévő OTP törzsrészvények állománya 3.662.024 darabra (1,31 százalék) változott.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.