BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csökkenéssel zártak az ázsiai börzék

Csökkenéssel zárt Ázsia és a csendes-óceáni térség irányadó indexeinek többsége pénteken. Az ázsiai piacokra az Irma hurrikán és az észak-koreai válság is kedvezőtlen hatást gyakorolt.

Csökkenéssel zárt Ázsia és a csendes-óceáni térség irányadó indexeinek többsége pénteken. Rontották a kockázatvállalási hangulatot a karibi térségben tomboló Irma hurrikán, valamint az észak-koreai atomfegyverprogram miatti aggodalmak. A Florida partjait várhatóan a hét végén elérő hurrikán hatalmas anyagi károkat okozhat, ami lefelé húzza az amerikai biztosítási társaságok árfolyamát.

Az Irma névre keresztelt trópusi vihar heves esőzésben közlekedik egy autó a Dominikai Köztársaságban fekvő San Fernando de Montecristiben 2017. szeptember 7-én. Irma is hatással volt az ázsiai börzékre.
Forrás: MTI

A tokiói tőzsde Nikkei mutatója 0,59 százalékkal, 19 281,50 pontra, a szélesebb körű Topix-index pedig 0,29 százalékkal, 1593,54 pontra esett. A jen dollárhoz viszonyított árfolyamának erősödése mellett kedvezőtlen hatást gyakorolt az is, hogy a kormány drámai mértékben módosította lefelé a gazdaság második negyedéves növekedését tükröző adatokat. A második, végleges becslés szerint negyedéves összevetésben 0,6 százalékkal gyarapodott a bruttó hazai termék (GDP), szemben az előzetesen jelzett 1,0 százalékkal. A második negyedéves GDP-növekedés évesítve 2,5 százalék lett, jóval kevesebb az első becslésben szereplő 4,0 százaléknál.

A dél-koreai Kospi 0,11 százalékos veszteségben, 2343,72 ponton, az irányadó ausztráliai index, az S&P/ASX 200 pedig 0,30 százalékos mínuszban, 5672,62 ponton fejezte be a kereskedést.

Három nyereséges nap után enyhe csökkenéssel zártak a kínai tőzsdeindexek, bár egyes adatok azt mutatták, hogy a befektetők friss tőkét öntenek a stabil gazdasági növekedés és az erősödő jüan által támogatott piacra. Gyorsuló ütemben bővült az értékpapírszámlát nyitó kínai magánszemélyek száma, nőtt a tőzsdére áramló külföldi tőke és idei rekordjára, 960 milliárd jüanra emelkedett a lombardhitelek állománya, tükrözve a kilátások derűlátóbb megítélését.

A sanghaji tőzsde fő mutatója, a Shanghai Composite (SSEC) 0,01 százalékkal, 3365,24 pontra, a Sanghajban és Sencsenben jegyzett 300 legnagyobb társaság CSI-300-as indexe 0,10 százalékkal, 3825,99 pontra, a fejlett technológiai vállalatok részvényeit követő ChiNext-index pedig 0,27 százalékkal, 1885,27 pontra esett zárásra. A sencseni börze fő mutatója, a Shenzhen Component Index viszont minimálisan – 0,01 százalékkal, 10 970,77 pontra – nőtt. A vezető sanghaji index zsinórban már a 11. kereskedési napon maradt szilárdan a 2016 eleje óta erős ellenállást jelentő 3300 pont fölötti tartományban. Hongkongban az irányadó mutató, a Hang Seng 0,59 százalékos pluszban, 27 684 ponton zárt.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.