Sok múlik azon, hogyan menedzselik a következő négy-öt évben az U17-es labdarúgó-Európa-bajnokságon ötödik, ezáltal a korosztályos világbajnokságra is kijutó magyar válogatott tagjait, de a lehetőségeiket alapvetően határozza meg, hogy milyen minőségű képzést kaptak nyolc és 12 éves koruk között
– mondta a Világgazdaságnak Szabados Gábor sportközgazdász.
Az írországi tornán elért siker a szakember szerint összefüggésbe hozható a társaságiadó-kedvezmény rendszerével (TAO), hiszen a 2002-es korosztály fejlődését érdemben segíthette a 2011-ben felállt sportfinanszírozási csatorna, amelyen keresztül már több mint 200 milliárd forint került az amatőr és a hivatásos klubokhoz. Jelzésértékű, hogy a már felhasznált TAO-források felét infrastruktúra-fejlesztésre, 46 százalékát pedig utánpótlás-nevelésre költötték, és csak az összeg 4 százalékát fordították egyéb célokra, például képzési költségekre vagy nem utánpótlás-neveléssel kapcsolatos személyi kiadásokra.
Az utánpótlásképzés hatékonyságát azonban nem a korosztályos tornákon elért eredmények minősítik, hanem az, hogy a tehetséges fiatalok közül végül hány jut el felnőttként a magyar élvonalig vagy a hazainál erősebb bajnokságba, s lesz ezáltal az A válogatottnak is hasznos tagja – húzta alá Szabados Gábor.
A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.