A mississippi székhelyű telekommunikációs és technológiai cég, a C Spire bejelentette, hogy megszakítja kapcsolatait a párizsi olimpiával a pénteki megnyitó miatt. Az egyesült államokbeli vállalat vezérigazgatója, Suzy Hays a tengerentúli újság, a The Post kérésére azt nem volt hajlandó elárulni, hogy miként, mennyiért hirdettek a franciaországi világversenyen.
Közleményében a C Spire kiemelte: bár támogatják az amerikai sportolókat, akik keményen dolgoztak, hogy részt vehessenek a nyári játékokon, nem lesznek részesei az utolsó vacsora sértő és elfogadhatatlan kigúnyolásának, ezért a szervezőktől kérték, távolítsák el a reklámjaikat.
Tate Reeves, Mississippi republikánus kormányzója a hír kapcsán úgy fogalmazott, büszke rá, hogy az USA hatodik legnagyobb vezeték nélküli szolgáltatója használta a józan eszét, és nem engedte, hogy Istent kifigurázzák.
Ahogy arról a Világgazdaság is beszámolt, Dél-Korea legnagyobb egyházi csoportja, a Koreai Keresztény Egyházak (UCCK) is csatlakozott a nemzetközi tiltakozáshoz. A globális keresztényközösség egy része mélységesen felháborodott, mert szerintük az olimpiai megnyitóünnepségen a szervezők nevetség tárgyává tették a kereszténységet. A tiltakozók között ott van Orbán Viktor is.
A magyar miniszterelnök a 33. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban, vagy ahogy a köznyelvben ismerik, a tusványosi fesztiválon kijelentette: „Nincs többé közerkölcs, ha valaki megnézte a párizsi olimpia megnyitóját, ezt láthatta.” Az esemény kiértékelését illetően a kormányfő higgadtságot javasol, és hogy ne sértsük meg a franciákat – annak ellenére, hogy az ünnepséget látva mi, magyarok úgy érezhetnénk magunkat –, mert most is a szövetségeseink, és közép-, valamint hosszú távon is azok lesznek. „Végül is minden nemzetnek joga van megmutatni saját magát. Hát, ezt láttuk” – szúrt oda Orbán.
A szervezőbizottság reakciójában úgy nyilatkozott: nem akart tiszteletlenséget tanúsítani a társadalmi csoportokkal szemben, hanem éppen azok „sokszínűségét” igyekezett megünnepelni azzal, hogy a bibliai jelenetben úgynevezett drag queen szereplők mellett egy meztelen énekes is helyet kapott.
Azt egyelőre még nem tudni, hogy a C Spire-t követték-e újabb szponzorok, amelyek eddig legalább 1,2 milliárd eurós (471,18 milliárd forint) bevételhez segítették a párizsi olimpia szervezőbizottságát.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) hivatalos oldalán a következő főtámogatók vannak feltüntetve:
Az külön pikantériát ad a megnyitót követő megosztottságnak, hogy a párizsi szponzorok kétharmadát multinacionális vállalatok adják, amelyek főleg a pénzügyben és a ruházati iparban érdekeltek. A támogatói szerződések egyharmadát ráadásul a franciaországi játékokat követően újítják meg, ha nem is most, akkor elmondhatják véleményüket ezek a társaságok.
A kérdés, hogy a pénteki ünnepség után továbbra is akarják-e hirdetni magukat az olimpián.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.