Fölösleges szerénykedni, a CIG Közép-európai Biztosító öt éven belül piacvezető lesz – mondja Horváth Béla elnök-vezérigazgató, akinek saját bevallása szerint igen nagy az egója, ezt viszont nem szerénytelen természetének, hanem a biztosítási piacon elért eredményeinek köszönheti. Miután a jelenlegi életbiztosítási szegmens két vezető társaságát, az ING-t és az Avivát megalapította és felfuttatta, ismét az élre tör a májusban elindult új életbiztosító első embere. Ahogy ő fogalmaz, valóban bizarr és furcsa érzés, hogy az első helyért három olyan társaság versenyez egymással, amelynek az alapításához és elért eredményeihez szorosan fűződik a neve, de mint mondja: az állandó fejlődés és az újjal szembeni kihívások juttatták ide, ahol most kicsúcsosodhat az elmúlt 33 év munkája. Ahogy bármelyik biztosítóról beszél, érezhető, hogy mindegyikben maradt belőle egy kicsi, mint mondja: „Egy kicsit azok is én vagyok.”
A szakmába a családján keresztül vezetett az út. Édesapja biztosítási ügynökként dolgozott, így tulajdonképpen egyértelmű volt számára a döntés. Üzletkötőként kezdte 1975-ben, a mára történelemnek számító CSÉB-biztosításokat árulta országszerte. Előfordult, hogy a paksi atomerőmű épülő blokkjaiban vagy a bányász ügyfelek kifejezett kérésére a bányában köttettek a szerződések. Munkájával párhuzamosan elvégezte az Államigazgatási Főiskolát, majd 1990-ben a mostani ING, akkori nevén NN Biztosítóhoz került. Hivatalosan menedzserként dolgozott a cégnél, nem hivatalosan jórészt magának – mint a társaság második emberének – tulajdonítja a holland biztosító jelenlegi piacvezető pozícióját. Mint mondja: az NN arca tulajdonképpen két évvel ezelőttig az övé volt.
A továbblépési lehetőségek fogyatkozásával viszont – és mikor úgy érezte, tudja ezt csinálni egyedül is – hat évvel később otthagyta a biztosítót, és mostani cégtársával, az akkor a Magyar Hitelbankot (MHB) vezető Járai Zsigmonddal megalapította a Mébitet. Az MHB privatizálása után a biztosító tulajdonosa is a vevő, az ABN Amro lett, 2001-ben pedig megvásárolta a Aviva, amely azóta az élet ág második szereplője a hazai piacon. Horváth Béla tavaly távozott a biztosítótól, de sokat nem tétlenkedett, szeptemberben bejelentette az új társaság alapítását.
Elmondása szerint bár rengeteget dolgozik, ésszerűen szervezi a munkáját, igaz, nagyrészt ez a hobbija is. Kisebb részben a kortárs művészet szerelmese, festményeket gyűjt, több mint kétszáz kép tulajdonosa. Gyűjteménye öszszeállításához mindig művészettörténészeket hív segítségül; mint mondja, neki nem ehhez kell értenie, itt csak az esztétikai élmény az övé.
A tavaly szeptemberben alakult és ez év májusában indult életbiztosító jegyzett tőkéje jelenleg 3,3 milliárd forint.
A főleg hazai magánszemélyek és cégek alapította társaság tulajdonosai között van Járai Zsigmond is, aki ezenfelül a fel-ügyelőbizottság elnöke.
A tavaly szeptemberben alakult és ez év májusában indult életbiztosító jegyzett tőkéje jelenleg 3,3 milliárd forint.
A főleg hazai magánszemélyek és cégek alapította társaság tulajdonosai között van Járai Zsigmond is, aki ezenfelül a fel-ügyelőbizottság elnöke. Horváth Béla (54) Diplomáját az Államigazgatási Főiskolán szerezte. 1986-ban került a Hungária Biztosítóhoz, egy évvel később igazgató lett.
A Glória Biztosító alapítója, majd 1991–96 között a Nationale-Nederlanden Magyarországi Biztosító alelnök-vezérigazgatója. A CIG előtt az Aviva biztosító vezérigazgatója, illetve elnök-vezérigazgatója volt.
-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.