BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Így látták a zsűri tagjai

2013.03.11., hétfő 05:00

Hornyacsek Zoltán, Axel Springer cégcsoport képviseletében a Zöld Újság Zrt. vezetője

„A diákok jelentős szakmai tapasztalattal még nem rendelkezhetnek, így elsősorban a józan gondolkodásuk és a tanulmányaik során elsajátított ismereteik állhattak rendelkezésükre. A legtöbb versenyző megfelelően elsajátította a szükséges gazdasági és pénzügyi ismereteket, sokan képesek voltak azonosítani az értékvezérlő folyamatokat, üzleti lehetőségeket és kockázatokat, és voltak, akik sikerrel tettek életszerű, valóban hasznos megoldási javaslatokat a feladatul kapott esettel kapcsolatban. A zsűri kérdéseire rendkívül magabiztos és szakmailag is helyénvaló válaszokat hallhattunk. Úgy vélem, az ország leendő gazdasági, üzleti szakembereinek képzésére minél több lehetőséget kell biztosítani a cégeknek, illetve ezt követően a beilleszkedésüket is elő kell segíteni. Cégünk már több éve, töretlen elkötelezettséggel veszi ki a részét ebből a feladatból, együttműködésben más ágazatok meghatározó piaci szereplőivel, akik közül már sokan szintén évekkel korábban felismerték az ezen típusú felelősségvállalás fontosságát.”


Huba Eörs, az IFUA Horváth & Partners Kft. partnere és ügyvezetője

„Az esettanulmány módszer azért jó, mert az itt modellezett szituáció megfelel a valós életben előforduló kihívásoknak, hiszen olyan, mintha egy adott cég igazgatósági ülésén kellene megvédeniük a diákoknak egy adott céges probléma kezelésére vonatkozó stratégiájukat, miután a tíztagú zsűriben egytől egyig fontos céges beosztást betöltő személyek kaptak helyet. Aki ilyen körülmények között is összeszedetten tud válaszolni a kérdésekre, az nagyon jó adottságokkal rendelkezik. Ennek egy része tanulható, a másik része viszont adottság. Az idei évben a verseny témájául választott eset kevésbé volt úgymond számolós, mint a korábbiak. Ez azzal járt, hogy ha valaki nagyon számszakilag akarta megragadni a kérdést, annak kevesebb fogódzója volt. Van olyan kollégám, akire pár éve ezen a versenyen bukkantam, és a mostani OEV-en is több olyan diákot láttam, akit el tudnék képzelni leendő munkatársként. Cégünk szintén rendez ehhez hasonló versenyt, amit részben arra is használunk, hogy munkatársakat toborozzunk.”


Schannen Frigyes, a Roland Berger ügyvezető igazgatója

„Bátran kijelenthető, hogy a pár évvel ezelőtti helyzethez képest mindegyik csapat sokkal jobb minőségű elemzést, prezentációt mutatott be mind módszertani, mind eszközhasználati szempontból. Ez egyben azt is jelenti, hogy az a képzés, amit a diákok az egyetemeken kapnak, már sokkal gyakorlatiasabb lett, és így jól használható az ilyen esettanulmányi feladatok megoldására. Ebből adódóan most sokkal izgalmasabb zsűritagként részt venni az OEV-en, mint jó pár évvel ezelőtt. Kiemelném a nyertes csapat elemzési képességét, azt hogy egy hétvége alatt ilyen sok aspektusból körbe tudtak járni egy adott kérdést. Jól látszik, hogy ez a készség kialakulhat, ha valaki megcsinál tíz-húsz, tipikus „case study” esetet az egyetemi képzés évei alatt. Cégünk felvételi rendszere is alkalmazza esettanulmányon alapuló módszertant. A mostani versenyzők közül már többen voltak gyakornokok nálunk, illetve vannak olyanok is, akiket a mostani versenyen fedeztem fel a Roland Berger számára.”


Vass Krisztina, a Philipp Morris Magyarország Kft. főosztályvezetője

„Nagyon felkészültek voltak a versenyzők, részletes tudással rendelkeztek, rengeteg elemzést készítettek. Ez szükséges is volt ahhoz, hogy megfelelően elő tudják adni az általuk kidolgozott stratégiát a kapott feladat megoldására. Mindamellett természetesen a prezentációk előadási módján még van mit fejlődniük a diákoknak. Kevés volt az olyan versenyző, aki minden szempontból, vagyis a szakmai tudás, egy adott helyzet felmérésére vonatkozó rálátási készség és az előadásmód terén is magas szinten teljesített. Az utóbbi azonban mindenképpen fejleszthető, csak megfelelő mennyiségű gyakorlat kell hozzá. Úgy láttam, hogy azok a csapatok, akik korábban már többször végeztek a mostanihoz hasonló esettanulmányokat, jobban tudtak egy adott probléma különböző aspektusú kérdéseire összpontosítani, vagyis ezek a készségek is fejlődhetnek a gyakorlattal, amire jó alkalmat adott a mostani verseny is. Cégünk folyamatosan keres gyakornokokat, a versenyen több olyan hallgatót is láttam, akit szívesen elcsábítanék vállalatunkhoz.”

A szerző további cikkei

Vélemény cikkek

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.