BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kockázati tÕke az infokom szektorban

Bár a recesszió a hazai infokommunikációs cégeket sem hagyta érintetlenül, az innovatív ötletekkel jelentkezÕ társaságok a továbbfejlÕdésükhöz számíthatnak a kockázati tÕkére – ez volt az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások (IVSZ) soros éves konferenciájának egyik fontos megállapítása.

Egy az IVSZ-tagvállalatok körében végzett, nem reprezentatív felmérés szerint a cégek az árbevételüket tekintve az elmúlt évhez képest rosszabb esetben stagnálásról számoltak be, de az innovatív megoldásokat kínáló – szinte kizárólag hazai tulajdonú – társaságok 6-7 százalékos növekedést is elértek. Laufer Tamás, az IVSZ elnöke ezt pozitív jelnek minÕsítette nyitóbeszédében, és hangsúlyozta azt is, hogy a kockázati tÕke számára ma is fontos terület az informatika, a jó ötlettel elÕálló cégeknek nem kell pénzhiány miatt lemondani fejlesztésekrÕl, terjeszkedésrÕl.

Laufer Tamás megemlítette ugyanakkor, hogy az IKT-iparágban a keresletet visszafogó fontos tényezÕ, hogy a hazai kis- és középvállalkozások erÕteljes költségcsökkentésekre kényszerülnek, és egyebek mellett az informatikai beszerzéseiket is elhalasztják. Nem segíti az infokommunikációs cégeket az a tény sem, hogy az Elektronikus közigazgatás operatív programban még mindig nem indultak el az ígért informatikai projektek. Átcsoportosítások révén azonban 30 milliárd forintot visszakapott a szakma, így összesen több mint 80 milliárd áll rendelkezésre ilyen célokra. Várhatóan ösztönzÕ hatású lesz a digitális készségek elterjedésére az elektronikus ügyintézésrÕl szóló, Õszszel tárgyalandó törvény is, és ez újabb lendületet ad az iparágnak.

Laufer Tamás elmondta, az infokommunikációs államtitkárság megszÛnését a szakma viszszalépésként ítéli meg, de mind a Nemzeti Fejlesztési, mind a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumban magas szinten foglalkoznak informatikai kérdésekkel. Ez év augusztusától pedig a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanácsot – melynek az IVSZ a tanácsadó szervezete – az informatika és a hírközlés területén meghozandó stratégiai döntésekben véleményalkotó és javaslattevÕ szereppel ruházták fel.

Az IVSZ elnöke kiemelte a szakmai szervezetnek a természettudományi oktatás és mérnökképzés erÕsítésére tett lépéseit, és biztató jelként ítélte meg, hogy az oktatási tárcához eljuttatott javaslatuk kedvezÕ fogadtatásra talált, és a mÛszaki képzés arányának növelésére tett ígéretet a minisztérium. n VG

Védjegyes cégek

A konferencián jelentették be azon cégeket, amelyek elÕször kapták meg az IVSZ Védjegyet. Az IVSZ célja a bevezetésével az volt, hogy az a minÕséget és a megbízhatóságot jelentse a megbízók, partnerek számára, és az arra érdemes cégek pozitív megkülönböztetésben részesüljenek a tendereken, pályázatokon. A védjegy odaítéléséhez vevÕi és versenytársi ajánlások is szükségesek. Az elsÕ IVSZ Védjegy-tulajdonosok: 4D Soft Kft., Sense/Net Zrt., eGov Kft., netTeam Zrt.


Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.