Az eurót a szerda délutáni 287,30 forint után csütörtök reggel hét órakor 288,80 forinton jegyezték a nemzetközi deviza kereskedelemben. Hétfőn még 292 forint, kedden 290 forint környékén mozgott az euró.
A svájci frank jegyzése a szerda délutáni 238,30 forintról 239,57 forintra emelkedett, a dollárt 213,44 forint után 216,35 forinton jegyzik, a japán jen árfolyama 2,6535 forintról 2,6710 forintra emelkedett. Az euró árfolyama a szerda kora estig jellemző 1,3470 dollár körüli szintről 1,3350 dollár környékére csökkent.
A Fed elnöke, Ben Bernanke szerda esti beszédében visszafogott hangot ütött meg az amerikai gazdaság növekedési kilátásait illetően és nem tett említést a gazdaságösztönző célú mennyiségi monetáris intézkedések folytatásáról.
Az euró dollárral szemben élvezett kamatprémiumának várható szűkülése miatt így az euró korábbi három havi csúcspont közeli szintről gyengülni kényszerült a dollárral szemben. A kockázatosabb, azaz magasabb hozamot ígérő deviza-befektetésekhez rendelkezésre álló "olcsó" dollár források várható apadása így a befektetői kockázatvállalási hajlandóságot hűtötte le, világszerte alacsonyabb szintre szorítva vissza a kockázatosabb befektetésnek minősülő devizák, így a forint árfolyamát is.
A devizaárfolyamok további alakulása szempontjából a csütörtökön esedékes német és euróövezeti feldolgozóipari beszerzési menedzser indexek, az európai munkanélküliségi ráta, valamint az euróövezeti inflációs ráta közzététele szolgál majd iránymutatással a piacok számára.
A délutáni órákban pedig az amerikai gazdasági növekedés kilátásainak megítélése szempontjából egyik leglényegesebb mutató, a foglalkozatás alakulása, ezen belül is első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók számában a múlt héten bekövetkezett változás szolgál majd támpontként.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.