BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Mol nélkül kérdőjeles a további részvényrali

Az OTP–Richter-páros vitte a hátán tavaly a magyar részvénypiacot, hasonlóan jó teljesítményhez viszont már szükség lenne nagyobb részvételre, azaz a Mol és a Magyar Telekom papírjainak emelkedésére is – vélik a Raiffeisen elemzői.

Szükséges lenne a Mol részvényárfolyam-emelkedése is ahhoz, hogy a tavaly remeklő BUX index idén is hasonló teljesítményre legyen képes – vélik a Raiffeisen elemzői. Mint a negyedéves stratégiájukban rámutattak,

a Richter–OTP-páros óriási ralija után már kevésbé valószínű, hogy ez a tandem önmagában új rekordok felé repíthetné idén a hazai tőzsdemutatót.

„Az év elején elért rekordárfolyamszinteket megerősítheti a közelgő gyorsjelentési szezon” – mondta a Világgazdaságnak Blahó Levente, a Raiffeisen Bank részvényelemzője. 2019-ben a BUX 17,7 százalékkal emelkedett, de hasonló teljesítményhez a Molra és a Telekomra is szükség lenne – mondta az elemző, csakhogy a májusi osztalékfizetés után a távközlési papírtól nem várható drágulás, vagyis a Mol felemelkedésére van szükség ahhoz, hogy a BUX index 2020-ban is az élvonalban végezzen, persze az OTP- és a Richter-részvények legalább szinten maradása mellett.

Bántóan nagy a Mol-részvények lemaradása, különösen a két sztár blue chip teljesítménye láttán

– fűzte hozzá Blahó Levente, aki szerint egy hazai részvényekből álló portfólió összeállításakor ezért érdemes megfontolni az olajtársaság papírjainak kismértékű felülsúlyozását.

Fotó: VG

Annak ellenére is, hogy a külső környezet már egy éve kifejezetten nem támogató a Mol piacain, a cég eredményei viszont rendre felülmúlják a várakozásokat, és a jelenlegi árfolyamon a Moltól várt osztalék hozamígérete is egyre vonzóbb. A külső környezet terén maradt még kockázat, mint az elemzés kiemelte,

hároméves mélypontra kerültek az elsősorban az etilén- és propiléntermékek árrésétől függő petrolkémiai marzsok.

Erre az a magyarázat, hogy az etilén földgázból is előállítható, amit meg is tesznek az amerikai palagáztermelők és a piac közel-keleti szereplői is. De van érv az árfolyam-emelkedés mellett is, a 2019-re várt Mol-eredményből 7,9-es P/E kalkulálható, ami messze elmarad a régiós társakétól.

A teljes cikket a Világgazdaság hétfői számában olvashatja

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.