A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 1,29 százalék, a Stoxx Europe 600 index 1,60 százalék emelkedéssel kezdte a hétfői kereskedést, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 2,31 százalékkal erősödött. Az indexek az elmúlt héten 10-12 százalékot veszítettek.
Az olajár szintén felfelé korrigált az elmúlt heti nagy veszteségeiből. A Brent ára 3,52 százalékkal hordónként 51,42 dollárra, a WTI 3,37 százalékkal 46,27 dollárra emelkedett.
Az eurót 0,40 százalékkal jegyzik erősebben 1,1069 dolláron, az arany spot ára 0,80 százalékkal unciánként 1597,40 dollárra emelkedett.
Három százalékot jócskán meghaladó mínuszban zártak a vezető tőzsdeindexek. A koronavírus miatti aggodalom elérte a Budapestet is: a BUX majdnem hat százalékos mínuszban zárt. Történelmi mélyponton járt a forint.
Kínában több mint három százalékos indexemelkedést értek el a tőzsdék hétfőn a feldolgozóipari termelés megkezdésének jeleire.
A piacok az amerikai és európai jegybankoktól is gazdaságélénkítő monetáris intézkedéseket remélnek. Pénteken az amerikai jegybank elnöke Jerome Powell közölte, hogy
a koronavírus fertőzés folyamatosan változó kockázatot jelent a gazdasági aktivitásra nézve és a Fed készen áll „a rendelkezésére álló eszközökkel fellépni a gazdaság védelmében”.
A Budapesti Értéktőzsde Zrt. (BÉT) tájékoztatta a piaci szereplőket, hogy a mai (2020.03.02.) tőzsdenapon a tőzsdei kereskedés – a Származékos Szekció Határidős és Opciós Deviza Piac kivételével – a kereskedési rendszer meghibásodása miatt
leállításra került.
A jelenlegi helyzet a BÉT Általános Üzletszabályzata alapján ún. technikai szünetnek (trading halt) minősül.
A BÉT mindent elkövet annak érdekében, hogy a meghibásodást a lehető legrövidebb időn belül elhárítsa, és a kereskedést megindítsa.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.