A válság mélypontja valahol a harmadik-negyedik negyedévben lehet, a kijövő adatokból lehet majd megmondani. A külkereskedelmi mérlegünk már pozitív, ellentétben az előző évekkel. Az infláció is kedvező, 4,9 százalékra csökkent a drágulás. Előbb-utóbb mérlegelni kell a prognózis korrigálását, főként az infláció tekintetében.
Az államháztartás hiánya a Pénzügyminisztérium korábbi prognózisának megfelelt, tehát meghaladta az éves tervezetet, a GDP 4,1 százaléka lett. Az utolsó negyedévben többlettel számol a tárca, mert nem terhelik az olyan tételek a büdzsét, mint például a 13. havi nyugdíj, illetve felosztották a 79 milliárd forintos stabilitási tartalékot – mondta Katona Tamás, a tárca államtitkára.
Az utolsó negyedévre tervezett többlet 67 milliárd forint.
Szeptemberben az államháztartás – önkormányzatok nélkül – 145,7 milliárd forintos hiánnyal zárt. A központi költségvetés 97,5 milliárd forintos deficitje mellett a társadalombiztosítás is jelentős 37,6 milliárd forintos deficitet halmozott fel.
Az év egészében maradt a 3,8 százalékos pénzforgalmi előrejelzés. A társasági adónál lejjebb, az áfánál feljebb tették az előrejelzést, ezek összességében csak szerkezeti átrendezést jelentenek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.